MAPA TWARZY. Czy sprawdza się u Ciebie?

Z naszej twarzy możemy wyczytać więcej niż mogłoby się wydawać. Stara chińska technika mapowania twarzy opiera się na założeniu, że każdy jej obszar połączony jest z jakimś narządem wewnętrznym. Stan naszej skóry odzwierciedla nasz styl życia, dietę, a nawet nasze emocje.

Twoja skóra opowiada historię o tym, co się dzieje wewnątrz organizmu.

To, co dzieje się w twoim organizmie, zazwyczaj widoczne jest na twojej skórze. Jak to się mówi - zdrowie skóry odzwierciedla zdrowie całego ciała. Dlaczego tak ważne jest, by zwracać uwagę na stan naszej skóry? Wszystkie zmiany pojawiające się na twarzy to ostrzeżenia informujące o zaburzeniach równowagi, problemach z organami wewnętrzymi czy początkach choroby.

Jak czytać z twarzy i co skóra może powiedzieć Ci o twoim zdrowiu? 
Zerknijcie na poniższą mapkę.

www.ohme.pl


LINIA WŁOSÓW
W tym przypadku przyczyna jest banalna i dotyczy głównie kobiet. Jeśli zauważysz krostki pojawiające się na linii włosów, prawdopodobnie niedokładnie zmywasz makijaż. Myjąc twarz zazwyczaj staramy się nie zamoczyć włosów, przez co nie docieramy do pewnych miejsc, w których gromadzą się pozostałości makijażu.

CZOŁO
Wysuszone czoło lub pojawiające się na nim wypryski  oznaczają problemy z układem trawiennym. Nieodpowiednia dieta, wysoko przetworzone jedzenie i zbyt mała ilość wypijanej wody w ciągu dnia mogą być tego przyczyną. Problemy skórne w tym miejscu mogą być również związane ze stresem lub problemami ze snem.

BRWI
Obszar, z którego możemy otrzymać sygnał o obniżonej odporności. Jeśli zmiany występują między brwiami, zaburzenia mogą dotyczyć wątroby lub żołądka. W tym przypadku, winowajcami są zazwyczaj zbyt tłuste jedzenie, alkohol oraz niektóre leki.

OCZY
Skóra wokół oczu, na której pojawiają się jakiekolwiek zmiany, informuje nas o zaburzeniach pracy nerek i układu moczowego. Nie warto jednak panikować z powodu cieni wokół oczu czy innych niedoskonałości, ponieważ mogą one być również skutkiem niewyspania lub długiej pracy przy komputerze. W tym obszarze pojawiają się również alergie.

USZY I SKRONIE
Krostki występujące na małżowinie usznej lub skroniach oznaczają problemy z nerkami. Aby tego uniknąć, warto pamiętać o piciu odpowiedniej ilości wody oraz ograniczeniu kawy, soli, cukru i alkoholu.

NOS
Nos odzwierciedla pracę naszego serca i płuc. Jeśli zauważymy zmiany w tym obszarze, mogą one oznaczać kłopoty z sercem, ciśnieniem krwi lub cholesterolem. Mogą również być skutkiem zbyt niskiego poziomu witaminy B w organizmie. Natomiast na czubku nosa mogą pojawić się zmiany wynikające z nadmiernego stresu.

MIĘDZY NOSEM A USTAMI
To obszar podatny na działanie hormonów więc przed okresem lub w trakcie owulacji mogą pojawić się tu krostki. Jeśli są to nawracające zmiany, którym towarzyszą inne, niepokojące objawy czy zaburzenia miesiączkowania, może to świadczyć o problemach ginekologicznych. Wypryski w tej strefie mogą być również skutkiem nadmiaru toksyn i nieprawidłowej pracy żołądka.

POLICZKI
Ten obszar twarzy związany jest z płucami i wątrobą. Dolna część policzków odpowiada za płuca. Przyczyną powstawania wyprysków w tym miejscu może być palenie papierosów lub przebywanie przez dłuższy czas w zbyt zanieczyszczonym otoczeniu. Górna część to obszar połączony z wątrobą. Na policzkach pojawiają się także różnego rodzaju alergie i nietolerancje pokarmowe.

BRODA I LINIA ŻUCHWY
Na brodzie widoczne będą zmiany hormonalne i ginekologiczne, ale i zła dieta. Jedzenie typu fast food oraz brak odpowiedniego nawodnienia organizmu bardzo często skutkują pojawianiem się wyprysków w tych okolicach.

Informacje zawarte w tym tekście nie są przeznaczone do samodzielnego diagnozowania i leczenia, a jedynie są informacją mającą na celu zwrócenie większej uwagi na stan swojego organizmu.                                                                                                                                                                                             

14 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy tekst. Moja skóra mówi mi ciagle - pij więcej wody, a ja zapominam, ale czas to zmienić: wszędzie stawiam szklanki z wodą, by nie zapomnieć o nawadnianiu się, a wychodząc zabieram z sobą butelkę z piciem i bardzo często robię sobie wodę z cytryną, o której zaletach kiedyś pisałaś :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja butelkę wody mam zawsze ze sobą i dzięki temu problemy skórne mam bardzo rzadko :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Wiedzy, którą warto zapamiętać! :)

   Usuń
 3. Bardzo ciekawy tekst, na pewno będę do niego wracała! Z ta linią żuchwy i brodą bardzo mi się sprawdza, ostatnio trochę zapuściłam się z dietą i było sporo fastfoodów i od razu wyskoczyły mi niedoskonałości w tym miejscu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam dokładnie te same problemy ;) Teraz, gdy trzymam się zdrowej diety, dużo rzadziej pojawiają się niedoskonałości w tym miejscu.

   Usuń
 4. super wpis, bardzo przydatne informacje, dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj, dużo w tym prawdy. Moją zmorą też jest za mała ilość wody i za dużo kawy. Ale, nowy miesiąc - nowe nawyki! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! :) Życzę powodzenia i trzymam kciuki ;)

   Usuń
 6. u mnie niestety ta mapa się nie sprawdza :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super temat. Niestety, okazuje się, że za dużo piję kawy. Ehhh.. A ona taka dobra :D Najwyższa pora odstawić ! ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie na pewno duży wpływ ma jedzenie, gdy tylko sobie pofolguję to mam brodę usianą wypryskami. No i sporo czasu rozmawiam przez telefon przez co na prawym policzku niedoskonałości pojawiają się częściej.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wielkie dzięki za ten post, bardzo przydatny, Co prawda nie mam problemów z cerą, ale to ze smartfonem to chyba strzał w dziesiątkę, bo czasem coś mi wychodzi tam.
  http://veganlove.pl

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Serenity. Wanderlust. Marriage. , Blogger