Wiedeń - pokochasz to miejsce!

Wiedeń, stolica Austrii - jedno z najpiękniejszych europejskich miast jakie widziałam :) 
To oczywiste, że jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Europie, to miasto pełne zabytków, wspaniałych ogrodów i mnóstwa atrakcji turystycznych.
Tu po prostu trzeba przyjechać! 
Niestety spędziliśmy tu tylko kilka dni więc nie wszystkie miejsca udało nam się odwiedzić. Dlatego też mam nadzieję, że jeszcze tam wrócimy!

Na poniższych zdjęciach pokażemy Wam miejsca, które mieliśmy okazję zobaczyć :)

Pałac Schönbrunn 
Dawna letnia rezydencja cesarzowej Sisi, żony Franciszka Józefa I. Obiekt jest jednym z najpiękniejszych barokowych budynków w Europie i najczęściej odwiedzanym zabytkiem w Austrii. W 1996 roku pałac wraz z całym kompleksem ogrodów został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wewnątrz można podziwiać sale pałacowe, bogato wyposażone salony oraz piękne komnaty. Rezydencja przyciąga również innymi atrakcjami, jak Palmiarnia, Glorietta, labirynt, przepiękny park oraz ogród zoologiczny.
Ciekawostka: Mozart koncertował w Sali Lustrzanej jako sześcioletnie dziecko, a w pokoju Im Vieux-Lacque obradował Napoleon.Park przy Pałacu Schönbrunn


ZOO
Ogród zoologiczny położony na terenie Parku Schönbrunn, w sąsiedztwie Palmiarni. Możemy tu podziwiać aż 500 gatunków zwierząt! Ich wybiegi są naprawdę duże i zaprojektowane tak, aby jak najbardziej przypominały naturalne środowisko. Mimo, że ogród uznany jest za jeden z najnowocześniejszych na świecie to zachowany został jego historyczny charakter. 
ZOO w Wiedniu jest najstarszym działającym ogrodem zoologicznym na świecie, który już czterokrotnie został wyróżniony jako najlepszy w Europie.


Gloriette
Budowla powstała w 1775 roku, za czasów cesarza Józefa i cesarzowej Marii Teresy. W tym czasie zaprojektowano ogromny taras, z którego można podziwiać przepiękną panoramę Wiednia. Obecnie znajduje się tam kawiarnia Gloriette, gdzie w niedzielne przedpołudnia można posłuchać muzyki na żywo.Palmiarnia
Została wzniesiona 1882 roku na życzenia cesarza Franciszka Józefa. Jej pawilon ma aż 113m długości i 28m wysokości. Znajduje się przy Pałacu Schönbrunn, w ogrodzie francuskim. W Palmiarni można podziwiać roślinność pierwotnych lasów z trzech kontynentów. Dodatkową atrakcją jest możliwość nocnego zwiedzania.
Fontanny na terenie PałacuHofburg
Wiedeński pałac władców Austrii, na placu którego stoi pomnik Franciszka II. Aktualnie „skrzydło Leopolda” stanowi rezydencję prezydenta Austrii, a w dawnych apartamentach cesarzowej Elżbiety i Franciszka Józefa znajduje się muzeum. Od strony Placu św. Michała, gdzie znajduje się wejście do pałacu, można zobaczyć odsłonięte wykopaliska jeszcze z czasów starożytnego Rzymu.Parlament
Budynek parlamentu został wybudowany w centrum stolicy w latach 1874-1883. Obiekt wpisany jest do rejestru zabytków i stanowi jeden z ciekawszych punktów miasta. Przed jego głównym wejściem zobaczymy fontannę Pallas Ateny.Kościół św. Karola Boromeusza (Karlskirche)
Kościół sfinansowany przez Karola VI w 1713 roku, po ostatniej z wielu epidemii dżumy, które dotknęły Wiedeń. Wzniesiony na cześć ówczesnego arcybiskupa Mediolanu, św. Karola Boromeusza. Jest to jedna z najbardziej popularnych budowli w stylu barokowym w Europie.Prater
Ogromny park rozrywki, którego  Diabelski Młyn stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Wiednia. W parku znajduje się około 250 atrakcji, z czego szczególnie popularna jest karuzela łańcuchowa o wysokości 177 metrów. Park otwarty jest od marca do października, od 10 rano do północy. Dodatkowo, znajdują się tu Muzeum Parku Prater, Planetarium oraz Muzeum Madame Tussauds, gdzie można podziwiać celebrytów z całego świata.


Centrum Miasta Wiedeń
Centrum miasta pełne jest wspaniałych zabytków i pomników ze wszystkich epok historycznych, dzięki czemu w 2001 roku znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Centrum znane jest również z drogich, ekskluzywnych sklepów ;)Ratusz (Wiener Rathaus)
Neogotycka budowla wzniesiona w latach 1872-1883, która od samego początku pełni funkcję użyteczności publicznej. Przed Ratuszem, wzdłuż placu ratuszowego, znajdują się posągi  ważnych dla miasta osobistości.Kolumna morowa
Kolumna Trójcy Świętej znajduje się na Placu Graben w Wiedniu. Kolumna upamiętnia ocalenie Leopolda I od epidemii dżumy w 1679 roku. To w tym miejscu grzebano zwłoki ofiar epidemii. Zobaczymy tam tłum figur, aniołów i różnych postaci, w tym Wiary triumfującej nad Zarazą.Belweder
Barokowy pałac księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Belweder składa się z dwóch budynków oraz przepięknego ogrodu alpejskiego z szeregiem posągów Sfinksów. Ogród został zaprojektowany ok.1700 roku i stanowi najstarszą część całego kompleksu. Na jego obszarze możemy podziwiać ok. 4 tysięcy gatunków alpejskich roślin.
„Górny Belweder” służył do organizacji różnego rodzaju uroczystości i wystawnych bankietów. Natomiast „Dolny Belweder” pełnił funkcję letniej rezydencji. Aktualnie w budynkach znajdują się muzea. Wstęp do Ogrodu Botanicznego jest darmowy!7 komentarzy:

 1. No misze przyznac ze bardzo ladne i coekawe miejsce twoje zdjecia kusza :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Tyle dobrego słyszałam o tym miejscu, a jeszcze nie miałam okazji odwiedzić. Chyba bardziej ciągnie mnie w ciepłe kraje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak tam pięknie... Trochę jak w Niemczech, też wszystko takie poukładane i równiutkie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiedeń jest piękny <3 Bradzo przyjemne miasto :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też byłam w tym roku w Wiedniu (drugi albo trzeci raz w życiu, ale poprzednie wizyty były dawno temu) i podobnie jak Ty byłam zachwycona!:) Trafiliśmy dodatkową na piękną pogodę:) Jak będziesz chciała możesz wpaść do mnie, poczytać o moich wrażeniach:D
  Mam nadzieję, że wrócę kiedyś do Wiednia z trochę zasobniejszym portfelem :D
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Byłam w Wiedniu już trzy razy i zawsze znajduję tam coś fajnego :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Byłam w Wiedniu - mnie jednak nie urzekł. Być może była to kwestia pory roku? ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Serenity. Wanderlust. Marriage. , Blogger